Ismét szeretnénk megköszönni a magyar Mitsubishi márka hozzá nem állasát, hogy ez a teszt létrejöhetett nem rajtuk múlt! Jelentem nem magyarországi a teszt így nem is ajánlom a magyar vételt amíg ilyen a hozzáállás! Ilyen az amikor külföldön tesztelhetünk 🙂
- Hatótávolság akkumulátorral több mint 40 kilométer
- Két elektromos motor összkerékhajtáshoz
- Úttörő a plug-in hibridek terén
Amikor 2014-ben a Mitsubishi piacra dobta Outlander plug-in hibridjét a piacon, ez volt az első és egyetlen SUV , amelynek akkumulátorát kábelen keresztül lehetett tölteni a konnektorból. Mostanra már van néhány SUV konnektorról tölthető hibridként a piacon , ilyen például a VW Tiguan , a Ford Kuga , az Audi Q5 , a BMW X5 vagy a Jeep Renegade , de sajnos a Mitsubishi már nem. Ha családi terepjárót szeretne a Mitsubishitől, akkor most az Eclipse Cross -t kell választania
A technológiáról: A konnektorról tölthető hibrid a hagyományos belsőégésű motort egy vagy két kis villanymotorral kombinálja egy meghajtó egységben. Előny: A belsőégésű motor bizonyos üzemi körülmények között tehermentesít, vagy teljesen kicserélődik. Például a villanymotor önmagában képes megoldani a városi utakat, de néhány 50 km/h feletti sebességű útvonalat is lefed. Ez utóbbi a teljesítményétől és a hozzá tartozó akkumulátor méretétől függ. Ennek eredményeként ez lényegesen alacsonyabb üzemanyag-fogyasztáshoz, és így az éghajlatot károsító CO₂ mennyiségének csökkenéséhez vezet.
A bekötési elv papíron tökéletesen működik: a Mitsubishi Outlander PHEV fogyasztása a prospektusban 1,7 liter prémium benzin plusz 19,3 kilowattóra elektromos áram 100 kilométerenként szerepel.
A gyakorlatban a fogyasztás általában másképp néz ki. A tesztelt Mitsubishi Outlander például 5,5 litert fogyasztott 100 kilométeren, plusz 10,4 kWh elektromos áramot ez 202 gramm/km teljes CO₂-termelődést jelent. Több mint 40 kilométer tisztán elektromosan !?
De az is igaz, hogy egy PHEV fogyasztása rendkívül egyéni – attól függ, milyen gyakran és mennyi ideig vezet elektromosan. Ha elsősorban rövid utakra használod a konnektort, és folyamatosan töltöd, akkor a hétköznapokban akár egy csepp benzin nélkül is megúszhatod, talán nyáron, de ugye ott a légkondi, ha a távolság a lehetséges elektromos hatótávon belül van. Az Outlander esetében kb 43 kilométer tisztán elektromos vezetés lehetséges. Ez több, mint amennyit a legtöbb ingázó naponta megtesz, és lehetővé teszi a szupermarketen keresztüli kitérőt is.
Rövid távolságok tisztán elektromosan, nagyobb távolságok belső égésű motorral: ez gyakran nagyon jól működik.
Jó a hely az utasok és a csomagok számára. Az Outlander alváza egyértelműen a kényelemre összpontosít, és összességében jól illeszkedik a járműhöz: az ütéseket jól kiszűrik, a kemény ütéseket pedig gondosan kipárnázzák, mielőtt elérnék az utasokat. Hátránya: a karosszéria sokat mozog, rossz úton alig áll meg. Az Outlander kormánya nem különösebben kommunikatív, de megfelelően reagál. Vészfékezéshez 100 km/h-tól álló helyzetig átlagosan 35,9 méter kell a járműnek – ez teljesen rendben van.
Az Outlander magas szintű aktív és passzív biztonsággal rendelkezik. Egyszerre akár három gyerekülés egyszerűen és biztonságosan rögzíthető. A csúcskonfigurációban a középkategóriás SUV ütközésfigyelmeztetőt és városi vészfékező rendszert kínál, amely lidar szenzorai segítségével akár 40 km/órás sebességnél is elkerülheti az ütközést. 80 km/h-ig még a fékre is beavatkozik radarszenzor, 140 km/h-ig pedig továbbra is figyelmeztet.
A hátsó radarérzékelők sávváltáskor figyelik a holtteret, és figyelmeztetnek a parkolóhelyről való tolatáskor, ha fennáll a keresztező forgalom veszélye. Az adaptív sebességtartó automatika, a sebességkorlátozó és a sávelhagyásra figyelmeztető rendszer is alapfelszereltség. A head-up kijelző önmagában nem rendelhető. A Mitsubishi a teljes infotainment rendszert frissítette, beleértve a mára nyolc hüvelykesre nőtt érintőképernyőt, valamint az Apple CarPlay és Android Auto révén elérhető okostelefon-csatlakozást.
Összegezve élhető az autó bizonyos korlátokkal.